Wednesday, August 21, 2013

Büyükada Adaev'de Blues konseri

"Murat Sezen Blues"
Büyükada AdaEvi - 21 Ağustos 2013 Çarşamba günü saat 20:30
adaevi.info@gmail.com  0216.382 5280

Değerli okurlarım,

Büyükada Adaevi bahçesinde hafta ortası Çarşamba akşamının ılık tatlı serinliğinde çok sayıda  Prinkipo'lu, "Murat Sezen Blues" konserini  ilgiyle izledik.

Önce Solist "Gülseven Medar" değişik gırtlak gücüyle ve bağlaması eşliğinde Sivas Koçgili bölgesi köylerinden derlenmiş halk müziği türkülerine  hoş ve etkili yorum getirdi. Cihan Çelik, tunceli yöresine ait  kemencesi ile eşlik etti, ayrıca kendisi de türküler söyledi.

Daha sonra "Murat Sezen" arkadaşları sahne aldılar, ve gitarları eşliğinde "Blues" söylediler. "Murat Sezen" gitar yapım ustası ve virtüyözü bu konserde kendisi yoktu.

Özün Usta, Murat Taner, Can Alparslan tamamen emprovize doğaçlama Blues çaldılar. Sonra dinleyicilerden gelen istekler üstüne daha bilinen parçalara Blues yorumu getirdiler. 

Sayelerinde bizler için hoş bir akşam geçti. Benim gibi kulağı bu müziğe alışkın olmayan biri bile yapılan müziği sonuna kadar dinleyebildi. Eserleri seslendiren Sanatçılara ve  düzenleyen Büyükada AdaEvi'ne çok teşekkür ederiz. 

En derin saygılarımla. Prinkipo, 21-Ağustos 2013

Sisypus of Prinkipo
@energyanalyst_

Haluk Direskeneli, ODTÜ Makina Mühendisliği 1973 mezunu olup, mezuniyetinden itibaren, kamu, özel sektör ve ABD – Türk yabancı ortaklıklarda (B&W, CSWI, AEP, Entergy) ağırlıklı olarak termik santral temel/ detay tasarım, imalat, pazarlama, teklif, satış ve proje yönetimi konularında çalışmış, bugüne kadar termik santral tasarım yazılımları konusunda yerli piyasaya, mühendislik firmalarına, yatırımcılara ve üniversitelere danışmanlık vermiştir. MMO ve ODTÜ Mezunları Derneği Enerji komisyonları üyesidir.

Enerji  ve Opera konularındaki köşe yazılarını aşağıdaki web adresten okuyabilirsiniz.
http://www.ekonomik-cozum.com.tr/

No comments: